Polls
Ultimele mesaje in forum
- Acta
- oldStuff by guza
- hey
- tre sa apara PS Vita si in RO
- Sistem AMD Sempron 2800+, monitor HP 19'', licenta Windows XP Home OEM
- Funny Zone
- Tastatura ~ 200n
- A început sezonul de DLC pentru Call of Duty: Modern Warfare 3
- Diablo 3 va suferi mici schimb?ri iar data de lansare r?mâne nesigur?
- Alan Wake vine în februarie, au fost publicate cerin?ele de sistem
Cele mai citite articole
- Call of Duty 4 Modern Warfare Championship 1st Edition
- Tombola de vară
- Battlefield 3 WAR Day la eMAG - LAN Party de BF3
- Win a game - 3 key-uri Dirt 2 si 3 key-uri Storm Rise
- Battlefield Bad Company 2... jocul de-a războiul
- Concurs: câştigă o placă video AMD Radeon HD6770
- NVIDIA GTX 480...hands on
- NVIDIA GTX 465... întruchipare de la ASUS
- Colin McRae: Dirt 2 …analiză la cald
- ASUS Ares - redefinirea ideii de placă video
Login
| Preview Sony VAIO P |
| Articole - Misc. Stuff | |
| Written by Cristian Iliescu | |
| Monday, 28 June 2010 08:00 | |
|
Page 1 of 4
Cea mai nouă gamă de portabile Sony VAIO din seria P a ajuns oficial și în România, însă până când aceasta va fi disponibilă pentru teste nu putem să vă oferim decât un scurt preview. Destinată segmentului lifestyle, noua serie VAIO P a fost concepută pentru utilizatorul urban aflat mereu în mișcare, termenul fiind folosit în sensul cel mai concret posibil. Touchpad-ul destinat mișcării cursorului și butoanele pentu click dreapta/stânga sunt poziționate pe rama display-ului, ceea ce face posibilă acționarea lor în timpul mersului, cu ajutorul degetelor mari ale ambelor mâini. Notebook-ul ultra-portabil, așa cum îl numește Sony, ferindu-se să îl încadreze într-o categorie precum netbook, MID, UMPC sau smartbook vine cu o serie de facilități care nu vor trece neobservate de către pasionații de lifestyle urban. Culorile disponibile, Neon Green, Hot Pink, Icy White, Electric Orange și Classic Black sunt inspirate de anii 80, pentru piața românească fiind însă disponibilă doar versiunea portocalie și neagră. GPS-ul, busola digitală, și accelerometrul integrat sunt toate prezente în premieră pe un notebook VAIO.
|













Comments
Daca eu as fi in situatia de a cumpara produsul asta, as evita culorile prea vii. Nu de alta dar mi se pare ca ar fi o jucarie de copil, e prea strident portocaliul ala.
Si pentru cat de mare e, rezolutia de 1,2 Mp e cam mare...(adica sa fim seriosi, netbookul asta(nu mi se pare notebook deloc) e mult mai mic decat monitorul meu de 19' unde am o rezolutie de aprox 1,3 Mp.)
Nu sunt impotriva, spun doar ce nu imi convine :). Dupa cum am mentionat mai sus, i se potriveste foarte bine unui om mereu pe fuga.
nu?
Eu unul nu pot fara el. Touchpad-ul mi se pare minimul tolerabil.
@ender, şi eu rămân la mouse când vine vorba de viteza de reacţie. Trackpad-ul a fost o soluţie de compromis pentru dimensiuni însă e completat de touchpad-ul de pe marginea display-ului. Ce nu mi-a plăcut la el a fost materialul, un fel de burete care îţi lasă şi mai mult senzaţia de lipsă de control. Observaţiile sunt însă pur subiective şi sunt convins că pentru mulţi nu contează aşa mult aspectele de mai sus, mai ales că nu este un dispozitiv dedicat productivităţii .
Una peste alta e foarte faină jucăria.
e, asta mai drege un pic situatia :)
nu zic acum ca ma apuc sa fac preadsheet-uri pe asa ceva. dar eu unul, utilizator de astfel de dispozitiv, lucrez cu un messenger cu 4-5 ferestre deschise + un chrome cu 7-8 tab-uri deschise. lipsa unui pointing device eficient mi se pare o greseala fatala pentru orice netbook in conditiile astea.
RSS feed for comments to this post